«ТРАНСФОРМАЦІЯ ПОЧАЛАСЬ?», АБО «ЩО ВЖЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ В УКРАЇНІ»

 «Якщо ви хочете знати якою буде країна через 10 років – запитайте, про що мріє її молодь»

Богдан Гаврилишин
Після політичних та соціальних змін в Україні 2013/2014 років, започаткованих студентами, та виборів Президента суспільство чекає змін. Проте мало хто знає, що вже зараз тривають зміни в свідомості та діях найбільш активних молодих українців. З молоддю, яка здатна відкривати світ і приносити краще в Україну, і працює Благодійний фонд Богдана Гаврилишина.

5 червня 2014 року в конференц-залі Бізнес-школи МІМ-Київ відбулась перша конференція в межах Асоціації учасників програми «Молодь змінить Україну» на тему «Трансформація почалась?»

 Що вже змінюється в Україні?

Федералізація та децентралізація України, прозорість уряду, стабільність банківської системи, роль молоді у націотворенні, інвестиційний потенціал України та її енергетична безпека. Це не просто теми виступів послів європейських держав, авторитетних і шанованих українців, практиків міжнародного рівня перед звичайними молодими людьми. Ці експерти зробили свій внесок в те, якою буде Україна через кілька років.

Засновник та ідейний натхненник програми «Молодь змінить Україну» Богдан Гаврилишин зазначив, що лише молодь здатна впровадити якісні зміни в країні шляхом трансформації її систем.

Богдан Гаврилишин знаний у світі як економіст і футуролог. Він був одним із засновників Давоського економічного форуму. Він передбачив деколонізацію Африки і розпад Радянського Союзу. Сьогодні він прогнозує розпад Російської Федерації, що станеться приблизно за 10-12 років. Богдан Гаврилишин допоміг Україні стати незалежною і далі лобіює її інтереси в світових колах. До слова, МІМ-Київ, в приміщенні якого проходила Конференція, було засновано в Україні за безпосереднього сприяння Богдана Гаврилишина.

Запрошені спікери І частини Конференції:

 • Вольф Дітріх Хайм, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні;
 • Йон Елведал Фредріксен, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні;
 • Крістіан Шьоненбергер, Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні;
 • Томас Фреллесен, заступник Посла Європейського Союзу в Україні.
 

Запрошені спікери ІІ частини Конференції:

 • Любомир Гузар, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Митрополит Київський, єпископ Кам’янецький;
 • Святослав Вакарчук, лідер рок-гурту «Океан Ельзи», композитор, громадський діяч;
 • Володимир Лавренчук, Голова Правління «Райффайзенбанк Україна»;
 • Дмитро Шимків, Генеральний директор Microsoft Україна;
 • Павло Загороднюк, голова правління ВГО «Геологів України», голова ради директорів групи компаній «Надра»;
 • Володимир Лапа, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу»;
 • Олександра Бакланова, Партнер компанії pro.mova, бізнес-партнер у компанії Capital Strategy,.
Завершальна практична частина Конференції дала змогу учасникам застосувати свої практичні знання під час роботи в групах. Під час заходу учасники змогли познайомитися одне одним, знайти однодумців, обмінятися цікавими ідеями та набутим під час поїздок досвідом.

Надзвийчайний і повноважний посол Австрійської Республіки в Україні Вольф Дітріх Хайм:

«Без сумніву, українська молодь має великий потенціал для того, щоб зробити українське суспільство більш впорядкованим, а економіку – більш конкурентоспроможною. Я переконаний, що молодому поколінню відведена неабияка роль в цих перетвореннях.
Маю рекомендації групам, які вивчатимуть мою країну наступного року:
враховуючи значну роботу, яку вже було зроблено, дуже бажано розширити існуючу базу контактів.
По суті, дуже плідним був би порівняльний аналіз законодавчої бази Австрії, адже значна частина австрійських законів (до 1918 року й досі релевантна) доступна на українській мові і потрібно лише зібрати ці дані та представити їх компетентним та зацікавленим сторонам».

Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер:

«Молоді українці, яких я зустрічав, здебільшого доброзичливі та добре освічені люди. На мою думку, вони мають бути більш критичними та вимогливими. Вони можуть очікувати більшого від освітніх закладів, адміністрацій та політиків. Вони мають зрозуміти, що демократія та ефективне управління можуть прийти лише завдяки вибору гідних представників. Такі зміни є результатом зусиль свідомих громадян, які вимагають дотримання своїх прав, та політиків, які відповідно реагують на ці вимоги.Швейцарія – це країна громадянського суспільства, де існують тисячі неурядових організацій. Якщо виникає проблемне питання, яким занепокоєна певна кількість людей, то вони об‘єднуються в організацію і розпочинають кампанію на захист своїх переконань. Вважаю, молодим українцям було б цікаво поспілкуватися з представниками швейцарських НГО. Швейцарія також є децентралізованою країною. Міста та райони, які в Швейцарії називають кантонами, мають високий ступінь автономності, який вони активно захищають від інституцій на національному рівні. Це може також бути цікаво для українців».
Організатор заходу – Благодійний Фонд Богдана Гаврилишина.
Місія Фонду
Сприяти вихованню і становленню людей нового покоління, свідомих та відповідальних за долю держави та благо суспільства.

З 2010 року Благодійний фонд працює над просуванням змін та реформуванням України, рушієм якого є молодь.

З 2012 року більше 250 молодих українців, експертів у різних сферах взяли участь в програмі Фонду «Молодь Змінить Україну» та отримали професійний досвід у шести високорозвинених країнах Європи: Австрії, Німеччині, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Польщі.

Усі ці країни пройшли політичне та економічне перетворення (трансформацію) на початку 90-х років та стали на сьогодні або провідними європейськими лідерами в конкретних напрямках (галузях/сферах), або впливовими членами ЄС, або ж активними прихильниками євроінтеграції України та її асоціації з ЄС.

З метою мотивації учасників програми «Молодь Змінить Україну» до активного перетворення та видозмінення сучасної України та для забезпечення балансу влади, Фонд створив Асоціацію учасників програми «Молодь Змінить Україну».

Ми переконані, що сильна влада, ґрунтована на активній участі громадян, є запорукою успішного розвитку держави. Саме тому, метою діяльності Асоціації є об’єднання молодих професіоналів у робочі групи та їх залучення до державного управління, до співпраці із державними інституціями, та постійна комунікація між учасниками програми.