ЩИРО БАЖАТИ, ЙТИ ДО ЦІЛІ І НЕ ЗУПИНЯТИСЯ (Історія Успіху)

Юрій Кулинич – Кандидат економічних наук, старший викладач кафедри фінансів в Національному університеті харчових технологій в межах програми “Молодь змінить Україну” досліджував економічну сферу під час поїздки до Норвегії у 2016 році.

Передувало подорожі знайомство Юрія з Богданом Гаврилишиним.

Під час першої зустрічі з представниками Norwegian-Ukrainian Chamber of Commerce (NUCC) в Осло Юрій дізнався про нові можливості експорту української агропродукції до Норвегії та актуальну інформацію про програму “Young Entrepreneurs-Norwegian-Ukrainian Business Development” від NUCC.

Не відкладаючи справу на потім Юрій підготував пропозицію для NUCC щодо наявних в Україні можливостей для експорту агропродуктів.

Після чого він отримав запрошення від NUCC для участі у проекті “Young Entrepreneurs-Norwegian-Ukrainian Business Development”.

У вересні 2017 року було презентовано готовий бізнес-кейс “Ukrainian Agro to Norwegian Fishfeed” для потенційного норвезького ринку і стратегію його розвитку.

По сьогоднішній день бізнес-кейс успішно реалізується.

Які основні здобутки від реалізації проекту вже є?

“Команді влалося збільшили експорт з України до Норвегії на суму 3 млн дол.

У лютому 2018 у Бергені (Норвегія) представили ще один новий проект у ніші “Ukrainian Agro to Norwegian Fishfeed” щоб ще більше поглибити норвезько-українську економічну співпрацю” – Юрій Кулинич.

Як вдається поєднувати діяльність викладача і бізнес?

“Практичний досвід, який я отримую під час ведення бізнесу з Норвегією постійно адаптую до навчального курсу «фінанси», який я викладаю.

Крім того, я опублікував наукову статтю про розвиток норвезько-української економічної співпраці .

Поєднання таких речей як:  опублікована стаття, викладацька робота і ведення міжнародного бізнесу дало змогу отримати стипендію на навчання у Києво-Могилянській Бізнес Школі на програмі AgriFood MBA” – Юрій Кулинич.

 

Отже, станом на сьогоні Юрій є експертом-практиком по розвитку зовнішньо-економічних зв’язків. Завдяки його рішучості і наполеглевості та взаємодії йому вдалося налагодити і розвивати постачання української аграрної продукції з високим ступенем переробки до Норвегії.

фото by Constantine Zhytsky

 

Юрій виступає у ролі ментора для наступних учасників програми “Молодь змінить Україну” у таких сферах, як підприємництво та проектний менеджмент.

Окрім цього, Юрій підтримує себе у гарній фізичній формі завдяки грі у баскетбол і вважає, що у командній роботі в першу чергу важливі комунікація і спільна відповідальність.

 

“Потрібно знати чого ви хочете, йти до цілі і не зупинятися перед перешкодами” – Юрій Кулинич.

 

Матеріал підготовлено під час проведення дослідження, результатом якого став RESEARCH AND INFORMATION REPORT on the Young Generation Will Change Ukraine (or Molod Zminyt Ukrianu – MZU) Program Alumni Association, 2018.

 

Автор колонки “Історія Успіху”: Юлія Харченко